Dědeček automobil

Dědeček automobil

komédia, Československo, 1956. Lyrická komédia nie len o priekopníkoch automobilizmu a prvých automobilových závodoch, ale aj o láske českého mechanika a pôvabného francúzskeho dievčaťa.

Obchod na korze

Obchod na korze

dráma, komédia, Československo, 1965. Tragikomický príbeh starej židovskej obchodníčky (I.Kaminská) a jej nepodareného arizátora, Tóna Brtka (J.Króner), slušného človeka, z ktorého pomery nakoniec urobili niečo, čím nikdy nechcel byť.

Hlídač

Hlídač

psychologický, dráma, Československo 1970. Neobvyklý filmový príbeh o podivnom prerode jedného väzenského dozorcu Pepíka Vildomca, ktorého vynikajúco stvárnil Jiří Hrzán.

Prázdniny v Ríme

Prázdniny v Ríme

Roman Holiday, komédia, USA, Taliansko 1952. Romantická komédia o novodobej princezne (A.Hepburn), ktorá sa vzoprela panovníckym povinnostiam a vďaka americkému novinárovi (G. Peck) spoznala Rím ako obyčajné dievča.

Drahé tety a já

Drahé tety a já

komédia, krimi , Československo 1974. Hudobná detektívka s popleteným mladíkom (J. Hrzán) prenasledovaným akčnými tetami svojej priateľky (I. Janžurová), ktoré si ho spletú s lupičom prepadnutej miestnej sporiteľne.

Akce Bororo

Akce Bororo

sci-fi, Československo, 1972. Fantastický príbeh o tajomnej misii návštevníčky z iného sveta.

Žert

Žert

dráma, Československo, 1968. Absurdný tragikomický príbeh o nevydarenej pomste je pôsobivým svedectvom o ťažkých dobách minulých s excelentným hereckým výkonom Jozefa Somra.